ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра історії журналістики – одна з найстаріших кафедр, що стояли біля витоків створення факультету журналістики. Від початку було закладено в діяльності три основні складники: журналістська професійність, літературна творчість, академічна ґрунтовність. Ці традиції намагаємось підтримувати.
В складі кафедри – 5 членів Національної спілки журналістів України, один Заслужений журналіст України, 80% членів кафедри мають досвід роботи у засобах масової інформації
Основна місія кафедри – через освіту й науку, професійну діяльність і творчість пропагувати традиції й нові знання про журналістику, як українську, так і зарубіжну, вчити студентів фахової майстерності на кращих зразках світової публіцистики, вміло володіти словом і стилем. Згідно з Положенням про кафедру Київського національного університету імені Тараса Шевченка від 04.06.07 кафедра історії журналістики здійснює свою діяльність за такими напрямами: навчально-методична, науково-дослідна робота, підготовка професорсько-викладацького складу, виховна робота серед студентів та міжнародні освітні й наукові зв’язки. Члени кафедри беруть активну участь у випуску фахових наукових видань – міжвузівського наукового журналу «Образ» та збірника «Журналістика».
Кафедра відповідає за випуск альманаху «Святий Володимир», де друкуються художньо-мистецькі доробки викладачів і студентів не тільки Інституту журналістики, а й інших навчальних закладів України.