Права людини: дослідженння

Вітаємо на сторінці “Права людини в Україні”. Тут Ви знайдете матеріали (або посилання на них), в яких висвітлено стан дотримання прав людини в Україні (в цілому та окремих вразливих груп населення). Інформація подається послідовно: від факту отримання. Прохання: перед тим, як посилатись на “цифри” та “тенденції”, ознайомтесь, будь ласка, з текстом лекції М.Новицького …це буде корисно для саморозвитку: Новицький Марек_лекція _російська мова


Amnesty International Ukraine2018 рік добігає кінця, і озираючись назад, на 70 років, що минули з прийняття Загальної декларації прав людини, ми питамо себе: «Чого ми досягли?». Спецпроект Amnesty International Ukraine, присвячений підсумкам 2018 року. Дивитись та думати за посиланням: Amnesty International Ukraine 2018

 


Опублікована доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2018 рік. Це перша доповідь, цілком підготована новим складом Секретаріату Уповноваженого під керівництвом нової омбудсменки – Людмили Денісової. Щорічна доповідь 2019 р.

https://scontent.fiev6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/55959582_971784626360282_3547211526966345728_o.png?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fiev6-1.fna&oh=e0bd7fc5d32ad13e1630c5230613979a&oe=5D4909D2


Світлина від Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.За підтримки UNICEF Ukraine U-Report Ukraine провели опитування щодо політики у сфері охорони дитинства, у якому взяли участь понад 10 000 респондентів. На думку опитаних, пріоритетними напрямами державної політики у сфері охорони дитинства, які потребують реформування, є:
🎓освіта – 45,3%
♿підтримка дітей з інвалідністю – 34,5%
🏥здоров’я – 32,3%
🏚інтернатне виховання 30,3%.
Іншими напрямами, що потребують реформування, є: підтримка талановитих дітей – 28,5%
підтримка дітей-сиріт – 27,2%
оздоровлення та відпочинок – 26,4%
захист прав дітей – 26,2%
соціальні виплати сім’ям з дітьми – 25%
дитяча праця – 19,3%
підтримка дітей ВПО – 12,9% .
Позитивно, що про підтримку дітей з інвалідністю почали згадувати, і згадувати першочергово. Також позитивно, що третина (❗️) опитуваних розуміє потребу реформування інтернатної системи.
Дані дослідження будуть використані при визначенні стратегічних напрямів формування державної політики у сфері охорони дитинства.

Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"


Злочини та інциденти ненависті в Україні

Публікацію присвячено особливо небезпечному для суспільства типу злочинів, викликаних упередженістю до певних основоположних ознак людини, таких як раса, етнічна належність, релігійні або інші переконання, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність. У матеріалі представлено огляд ситуації за 2015-2018 роки.
Крім того, документ містить аналіз чинного українського законодавства, статистичну інформацію щодо кількості, різновидів та мотивів скоєння злочинів на ґрунті ненависті, а також поточні дані щодо стану та методів їх розслідування правоохоронцями.  Особливо актуальною публікація є з огляду на те, що за останні роки суттєво збільшилася кількість повідомлень про скоєння злочинів ненависті в Україні, а тенденції розвитку загрожують подальшим загостренням проблеми.

 Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"45% українців готові терпіти матеріальні труднощі, але не поступатися своїми правами. Водночас майже чверть готові поступитися частиною своїх прав та свобод заради добробуту, а близько третини не змогли визначитися з цього приводу. Про це йдеться в результатах другого загальнонаціонального соціологічного дослідження “Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016–2018)”, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва у співпраці із Центром інформації про права людини.

Що українці знають і думають про права людини: оцінка змін (2016-2018) / Резюме дослідження; [С. Колишко, М. Паращевін, В. Яворський]; під заг. ред. Т. Печончик. – Київ, 2018. – 96 с.  Режим доступу ТУТ

Ця публікація містить у собі резюме дослідження змін у сприйнятті та розумінні проблематики прав людини (national human rights progress study) в українському суспільстві впродовж 2016-2018 рр. на основі загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці із громадською організацією «Центр інформації про права людини» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Дані за 2018 рік наводяться у порівнянні із базовим дослідженням (human rights baseline study), проведеним за аналогічною методологією у 2016 році. Публікація розрахована на широке коло читачів, зокрема представників органів державної влади на національному і місцевому рівні, журналістів загальнонаціональних та регіональних засобів масової інформації, наукове та освітнє середовище, а також на представників громадянського суспільства та міжнародних організацій.

Рекомендуємо також опрацювати:

45 відсотків українців готові терпіти скруту, але не поступатися своїми правами – дослідження

Виртосу Ірина_Чому самосуд популярний в Україні

Уряд виконав лише 29 відсотків Плану дій Нацстратегії з прав людини


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Які міста найкраще опікуються інтеграцією переселенців? У Києві експерти громадської організації CEDOS розповіли про слабкі та сильні сторони міст у тому, як вони інтегрують переселенців. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), близько 50% переселенців відчувають себе повністю інтегрованими у громадах. …інтеграція переселенців лишатиметься на порядку денному, оскільки, згідно з дослідженнями, для повної інтеграції новоприбулих потрібно від 5 до 10 років. Відстежити рейтинг міст за індикаторами та дізнатись успішні кейси інтеграції внутрішньо переміщених людей можна за посиланням. Читати весь текст: Які міста найкраще опікуються інтеграцією переселенців?


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Зневіра, марно витрачені нерви та час: чому українці не хочуть вирішувати свої правові проблеми?  

Протягом останніх трьох років 32% українців навіть на намагались вирішувати свої правові проблеми, коли вони виникали. Більшість з них (60%) не робили цього, оскільки не вірять у перспективність цієї справи. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Дослідження правових проблем та потреб в українських громадах , яке на замовлення міжнародного фонду “Відродження” та Мінюсту провели експерти Київського міжнародного інституту соціології.  Дослідження охопило чотири українських міста – Херсон, Сєвєродонецьк, Жовті Води та Соснівку. Соціологи опитали 2 тисячі людей старше 18 років та додатково дізнались про бар’єри, які виникають у тих, хто намагається вирішити свої питання у судах. У жителів міст запитували про проблеми з якими вони стикнулись протягом останніх трьох років, шляхи їх вирішення та результати боротьби. 49% опитаних відповіли, що за відведений проміжок часу, хоча б раз стикались з проблемами правового характеру. Найбільш поширеними виявились порушення прав споживачів (16%), питання ЖКГ (12%), соціальні виплати та пільги (8%), медичне обслуговування (7%) та трудові відносини (6%). Цікаво, що 5% проблем, які назвали люди, були пов’язані з дискримінацією, насамперед за ознакою віку, майнового стану та стану здоров’я. Майже 70% опитаних сказали, що намагались вирішувати посталі питання, а 32% заявили, що не робили таких спроб.

“З усієї кількості проблем, які намагались вирішити, більше половини вирішились частково, а 31% випадків закінчився таким чином, що задовольнив людину повністю або більшою мірою. Тільки 15% результатів вирішення проблем, до яких не докладали зусиль, задовольнили людей частково, а 5% повністю. Ці данні переконливо доводять, що краще спробувати щось робити зі своїми проблемами. При цьому серйозність проблеми прямо впливає на цей показник: чим серйозніше проблема, тим більша ймовірність, що її намагались вирішити. Проте чим серйозніше проблема, тим більше шансів, що вона не вирішиться тим способом, який би задовольнив людину. У цьому випадку людям потрібні юристи”, – зауважує одна з експерток КМІС Марина Шпікер. Повний текст повідомлення на сайті ЦІПЛ… або на сайті Міжнародного фонду “Відродження”


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Як подолати гендерні бар’єри?  Можливості самореалізації для чоловіків і жінок в Україні дещо різняться. Зрештою, і зарплата у чоловічої частини працюючих на чверть вища, ніж у жіночої. Натомість в Європі всі гендерні питання врегульовані, адже ті чи інші відмінності у ставленні, вимогах чи зарплатні можуть бути розцінені як дискримінація. Опубліковано:29.06.2018 Автор: Галицький Кореспондент

Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"


Захистити ромів і карати за гомофобію. Що комісія Ради Європи проти расизму рекомендує Україні… 

Європейська комісія з боротьби з расизмом і нетерпимістю сьогодні оприлюднила нову доповідь щодо ситуації в Україні. У ньому комісія визначила дві ключові рекомендації, які країна повинна виконати в першу чергу: посилити відповідальність за злочини на ґрунті сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності та скасувати судовий збір у справах ромів, які бажають підтвердити свою особистість з метою отримання документів. Робота над цією доповіддю розпочалася ще в листопаді 2012 року, вона охоплює ситуацію в країні до 23 березня 2017 року. У Комісії Ради Європи проти расизму та нетерпимості зазначають, що з моменту попередньої доповіді в грудні 2011 року країна досягла успіхів у багатьох сферах, однак деякі питання викликають занепокоєння. З повним текстом доповіді можна ознайомитися тут: Доповідь Європейської комісії проти расизму та нетерпимості_по Україні.


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Півострів страху: хроніки окупації та порушення прав людини в Криму. Видання друге.

Дана публікація презентує результати роботи зі збору фактів порушення міжнародного права в зв’язку з окупацією території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя (Україна) військами Російської Федерації, а також порушень прав людини на тимчасово окупованій території Криму в період з лютого 2014 по лютий 2016 рр. Публікація розрахована на представників правозахисних організацій, громадських активістів, представників дипломатичних місій, державних органів влади, навчальних і дослідницьких установ. Книгу можна завантажити російською та англійською мовами.


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Секс-скандали, міфи, радикали і права людини: як українські інтернет-ЗМІ висвітлюють ЛГБТ. Українські інтернет-ЗМІ пишуть досить багато про ЛГБТ-спільноту, однак контент матеріалів переважно жовтий і стосується секс-скандалів. При цьому п’ята частина матеріалів є відверто гомофобною, але водночас є загальноукраїнські ЗМІ, які стараються поширювати суспільно важливу і збалансовану інформацію про ЛГБТ. Протягом березня 2018 року експерти ІМІ провели моніторинг 11 провідних українських інтернет-ЗМІ* на предмет висвітлення ЛГБТ-спільноти. Загалом протягом періоду моніторингу було зафіксовано 105 публікацій, пов’язаних із ЛГБТ-тематикою. При цьому виявилося, що 60% новин про ЛГБТ стосувалися секс-скандалів чи жовтих новин зі сфери шоу-бізнесу (63 новини зі 105). Дослідження показало, що приблизно 20% новин про ЛГБТ у ЗМІ, що підлягали моніторингу, містили гомофобні вирази, маніпуляції, а подекуди навіть заклики до дискримінації. Далі читати за посиланням: Інститут масової інформації


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"

Звіт про злочини на ґрунті ненависті за ознаками СОГІ в Україні у 2017 р. (для щорічного звіту БДІПЛ / ОБСЄ). Звіт підготовлено в рамках щорічного звіту про злочини на ґрунті ненависті в країнах-учасницях ОБСЄ, що випускається Бюро з демократичних ініціатив та прав людини (БДІПЛ) цієї організації відповідно до вимог БДІПЛ. Даний Звіт відображає якісні та кількісні показники злочинів, скоєних в Україні на ґрунті гомофобії та трансфобії в 2017 р. До нього увійшли задокументовані належним чином кейси, зібрані українськими ЛГБТ-організаціями та активістами, а також взяті з відкритих джерел. За посиланням ТУТ


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"

Великодні роздуми про права людини. У Великодній тиждень, коли українці, даруйте за іронію, тотально стають християнами, мимоволі замислюєшся про силу традицій, релігій, моралі, які тісно переплетені в нашому житті. І дуже хочеться, щоб так само традиційними стали для нас і права людини. Чи це можливо?  Далі читати за посиланням: Ірина Виртосу


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" Як в Криму використовують мову ворожнечі? 28 березня 2018 у Києві правозахисники презентували доповідь, яка розкриває, як після окупації в інформаційному просторі Криму розпалювалась мова ворожнечі. Автори доповіді “Мова ворожнечі в інформаційному просторі Криму” —  Центр інформації про права людини та Кримська правозахисна група — досліджували інформаційний простір півострова з березень 2014 по липень 2017 років. Фахівці промоніторили три канали інформації – сторінки місцевих органів окупаційної влади, найрейтинговіші кримські ЗМІ, які лишилися працювати на півострові після окупації, та сайти російських телеканалів, що мовлять в Криму: “Росія 1”, “НТВ” та “Первый канал”. Правозахисники використали підходи дослідження російського Інформаційно-аналітичного центру “Сова”  та українського проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія”.  Ознайомитись з результатами дослідження ТУТ: Мова ворожнечі в інформаційному просторі Криму


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" Права дитини і психічне здоров’я. Дотримання прав дітей у стаціонарних закладах охорони здоров’я та соціального захисту/А. Блага, Н. Алексеєва, Р. Імереллі, К. Казачинська, Б. Мойса, Є. Павлова, С. Шум / Українська Гельсінська спілка з прав людини. — К.: Румес, 2017 — 52 с. Видання присвячене аналізу забезпечення прав дітей із проблемами психічного здоров’я у відповідності із міжнародними стандартами. У звіті приділено увагу міжнародним та регіональним документам із прав людини та прав дитини, міжнародним стандартам, зокрема стандартам професійних міжнародних організацій щодо забезпечення прав дітей із психо-соціальними порушеннями. Із точки зору досягнутого Україною прогресу в імплементації міжнародних зобов’язань проаналізовано національне право та окремі практичні аспекти його застосування. Оглянуто становище дітей із проблемами психічного здоров’я, які перебувають у дитячих відділеннях психіатричних лікарень та є вихованцями дитячих будинків-інтернатів. Ознайомитись із публікацією можна за цим посиланням


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" Безпека в Україні жертв переслідувань російською державою. Короткий огляд. До уваги всіх, кого цікавить право на притулок – Харківська Правозахисна Група підготувала аналітичну доповідь (точніше, це її частина, повний текст, в якому йдеться про осіб, переслідуваних різними авторитарними режимами, буде пізніше). Цей документ є витягом з аналітичної доповіді «Безпека в Україні жертв переслідувань іноземними авторитарними режимами». Внаслідок численних систематичних порушень прав людини Україна не може вважатися «безпечною країною походження» і «безпечною третьою країною». Українська держава мусить вжити всіх можливих заходів для виправлення ситуації і забезпечення прав людини і гарантій безпеки в сфері захисту осіб від переслідувань Російською Федерацією, а також іншими авторитарними режимами. Читати за посиланням: 24.03.2018 | Борис Захаров


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Україна зобов’язалась виконати 163 з двох сотень рекомендацій країн-учасниць Ради ООН з прав людини щодо покращення ситуації із дотриманням прав людини. Про це йдеться у доповіді робочої групи з УПО, оприлюдненій на сайті Ради ООН з прав людини. Як відомо, рекомендації були надані Україні 15 листопада в рамках Універсального періодичного огляду (УПО) Ради ООН під час діалогу в Женеві. Після цього уряд України мав півроку, для того, аби вирішити, які з цих рекомендацій виконувати протягом наступних чотирьох років. Універсальний періодичний огляд (УПО) — це система моніторингу прав людини Ради ООН з прав людини, спрямована на покращення ситуації з правами людини в кожній зі 193 країн, що входять до ООН. У рамках цієї ініціативи держави-члени ООН перевіряють одна одну на предмет дотримання прав людини. Далі за посиланням: Права людини: Україна погоджується та не погоджується


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"ЄСПЛ видав посібник про захист права на повагу до приватного життя. Правники відтепер мають змогу ознайомитися з основними принципами у сфері захисту прав людини та основоположних свобод, зокрема права на повагу до приватного і сімейного життя, та відповідними прецедентами, розглянутими Страсбурзьким судом. У посібнику проаналізовано та узагальнено практику до статті 8 Європейської конвенції до 31 грудня 2016 року. Так, на прикладах рішень ЄСПЛ подано тлумачення цього права з точки зору таких норм, як право на життя, право на справедливий суд, свобода думки, заборона дискримінації. Посібник ТУТ: Посібник за статтею 8 Конвенції


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" Лише у 17% випадках судді перевіряли твердження обвинуваченого про психічний або фізичний примус, катування, погрози чи обман під час досудового слідства. Такі результати моніторингу 1 400 судових процесів в Україні, який організовував Центр політико-правових реформ за підтримки ОБСЄ в Україні та уряду Канади. Далі за посиланням Центр інформації про права людини


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Права людини в Україні: дослідження 2016 року
Загальнонаціональне соціологічне дослідження “Права людини в Україні” було проведене з 22 жовтня по 6 листопада 2016 року Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс” на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з Центром інформації про права людини і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Права людини в Україні_дані дослідження
Повний текст за підсумками дослідження ТУТ:
http://www.ua.undp.org/content/dam/ukraine/docs/DG/Ombudsman’s%20project/HumanRightsUa.pdf


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"За рік в Україні зросла кількість тих, хто обирає свободу замість достатку… (дослідження). За даними всеукраїнського дослідження про ситуацію з правами людини, за рік в Україні зросла кількість тих, хто готові до матеріальних труднощів заради збереження своїх прав — з 35% до 38%. Про це під час прес-конференції “Виклики та пріоритети в діяльності Офісу Омбудсмана, 2018-2020 роки” розповіла Людмила Янкіна.  Далі читати ТУТ: проекти Центру інформації про права людини


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Науково-практичні звіти, підготовлені доктром наук із соціальних комунікацій, доцентом кафедри соціальних комунікацій Олександром Чекмишевим та кандидатом наук із соціальних комунікацій, асистентом кафедри реклами та зв`язків з громадськістю Лесею Ярошенко в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми висвітлення конфліктів» (2015-2017 рр).

Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми висвітлення конфліктів

Методологія моніторингу ЗМІ.

Результати першої хвилі медіа-моніторингу (1-23 жовтня 2015 р.) Українська і англійська версії.

Результати другої хвилі медіа-моніторингу (15 по 28 лютого 2016 р.) Українська і англійська версії.

Результати третьої хвилі медіа-моніторингу (з 1 по 14 червня 2016 р.) Українська і англійська версії.

Результати четвертої хвилі медіа-моніторингу (10 до 23 жовтня 2016 р.) Українська і англійська версії.

Порівняльний аналіз даних за всі хвилі медіа-моніторингу. Українська і англійська версії.


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" За рік в Україні зафіксовано 226 інцидентів проти ЛГБТ-спільноти. З них 99 – саме злочини: побиття, шантаж, крадіжки, злочини проти майна, розповідає експертка правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ» Софія Лапіна. Детальніше читайте, слухайте  на Громадському радіо 


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Права людини. Тортури нової поліції: чому й надалі катують українців? (від 19.01 2018)

Масштаби незаконного насильства в поліції повернулися до показників семирічної давнини, свідчать дані моніторингу харківських правозахисників. Чому реформа МВС мало вплинула на ситуацію із тортурами? Кожні 49 секунд – настільки часто в Україні відбувалося незаконне насильство в поліції у 2017 році. Це дані моніторингу, який провели і днями оприлюднили Харківський інститут соціальних досліджень та Харківська правозахисна група в десяти областях України. Цифри, наведені у документі, можуть приголомшити багатьох: від насильства в поліції торік постраждала 641 тисяча українців, іще 96 тисяч стали жертвами катувань. Кількість людей в Україні, які стали жертвами жорстокості правоохоронців, у 2017-му суттєво зросла, зазначають правозахисники. Зокрема, побільшало випадків побиття під час затримання. “Якщо у 2015 році таких фактів було виявлено 15, то у 2017 – 44. Фактично ми повернулись до масштабів семирічної давнини”, – йдеться у моніторингу. Далі читати ТУТ: http://p.dw.com/p/2qygV


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" Презентація соціологічного дослідження: “Права дітей в Україні: реалії та виклики після 20 років незалежності”: https://www.slideshare.net/ssuser7ddbb1/20-13123665


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" Громадська експертиза: дотримання прав людини підопічних
психоневрологічних інтернатів
Дотримання прав людини у психоневрологічних інтернатах


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні" Права людини в галузі охорони здоров’я  (2014): доповідь правозахисних організацій Права людини в галузі охорони здоров’я


ECHR

⇒ ДОСЛІДЖЕННЯ:

→ Дотримання прав вразливих груп населення у діяльності правоохоронних органів (2017). У звіті представлено узагальнену інформацію щодо стану дотримання прав вразливих верств населення (наркозалежні особи та робітники комерційного сексу), що включає загальні тенденції у сфері забезпечення прав ВГ в діяльності органів внутрішніх справ України; види, масштаби, причини та наслідки таких порушень; чинники попередження та протидії порушенням прав вразливих верств населення з боку правоохоронних органів. Матеріал підготовлено в рамках проекту «Підвищення правової спроможності споживачів наркотиків, учасників програм ЗПТ, РКС протидіяти  порушенням їхніх прав у діяльності правоохоронних органів у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини», який Експертний центр з прав людини реалізує за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»:  dotrymannja_prav_vrazlyvyh_grup

→ В’язниця очима в’язня (2017). Сьогодні дослідження сфери виконання покарань направлені, переважно, на вивчення відповідності умов тримання засуджених до позбавлення волі осіб вимогам законів України та міжнародним стандартам. Подібний фокус мають й різного роду перевірки та інспекції, моніторингові візити до місць несвободи – найчастіше вони відображають стан дотримання прав в’язнів та законність дій адміністрації установ. При цьому, із поля зору випадає найголовніше – людина, її думки, почуття, особливості сприйняття нею дійсності в умовах неволі. Аналіз в’язниці з акцентом на думку самого(ї) засудженого(ї) виводить нас на якісно новий рівень оцінки відповідності умов пенітенціарної системи потребам людини. Поряд з цим, розуміння того, якою в’язницю сприймають самі засуджені допомагає побачити ряд проблем, що стають на заваді виправленню та ресоціалізації в’язнів, а відтак відповідності пенітенціарних установ їх основному призначенню. Головна мета дослідження – показати «фотознімок» реальності, якою її бачать в’язні. Дослідження доступне українською та English.


Результат пошуку зображень за запитом "права людини в україні"Анализ нарушений прав человека в оккупированном Крыму за 2017 год (презентация) за посиланням: Анализ нарушений прав человека в оккупированном Крыму за 2017 год (презентация)