Молдова Інститут Ляйпциг організовує осінню школу в рамках програми DAAD «Діалог Схід-Захід»

Друзі, наші партнери знову підготували щось дуже цікаве для вас!

На цей раз – осіння школа з актуальною тематикою: “Історична політика, конфлікти пам’яті, подолання минулого в Україні, Грузії, Росії, Білорусі та Молдові”

Організатор

Учасники
Цільовою групою є грузинські, молдовські, українські, російські, білоруські та німецькі студенти і докторанти вузів у галузі гуманітарних і соціальних наук, таких як історія, культурологія, журналістика і політологія, які цікавляться проблематикою історичної політики і/або конфліктами пам’яті.

Постановка цілей та проблематика
Проект має на меті розглянути постсоціалістичну історичну політику і конфлікти пам’яті, а також подолання минулого в Україні, Молдові, Білорусі, Грузії та Росії.

У центрі стоять питання конфліктів щодо меморіальних ритуалів і святкувань, а також дискусія про жертв та катів. В рамках 8-денної осінньої школи повинна бути опрацьована історична політика на прикладі молдовських міст Кишинева, Комрату, Оргієва, Бендер і Тирасполя та українського міста Чернівці.

Постановка питань:
Які конфлікти пам’яті існують у вищеназваних країнах?
Які групи та інституції активно беруть участь у політиці пам’яті?
Про які події пам’ятають і чому, а про які ні?
Наскільки політика може використовувати історію як інструмент?
Як опрацьовується минуле?
В якому взаємозв’язку знаходяться опрацювання та демократизація?

Форми роботи
У рамках осінньої школи передбачені фахові доповіді, дискусії, відвідування урядових установ, бесіди з експертами і співробітниками організацій громадянського суспільства, зустрічі з очевидцями подій у Кишиневі, Комраті та Чернівцях, а також екскурсії до місць пам’яті/пам’ятників (жертвам Другої
світової війни, Голокосту та депортацій). У центрі уваги доповідей, дискусій і візитів знаходитимуться точки зору, думки та оцінки історичної політики.

Міжнародна осіння школа також дає можливість взяти участь у цій дискусії за допомогою власних дослідницьких внесків.

Фінансування
Проект фінансується DAAD з коштів Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (АА). У зв’язку з цим витрати, пов’язані з програмою, проживанням, харчуванням, а також кошти на приїзд та повернення покриваються через Молдова-Інститут Ляйпциг (MIL).

Заявка
Повноцінна заявка (можливі мови: німецька, англійська, російська, румунська) містить такі документи:

• Резюме в табличній формі без пропусків;
  • Мотиваційний лист (1 сторінка);
  • Дані про володіння мовами (у вільній формі; докладені у вигляді звичайної копії сертифікати не є обов’язковою умовою, але надають перевагу).

Локація

Кишинів, Комрат,Бендери та Тирасполь /Республіка Молдова,Чернівці / Україна 15 – 22 вересня 2019 р.

Останній термін подання заявок
30 березня 2019 р.

Заявки слід надсилати у форматі PDF на
електронну адресу:

moldova@uni-leipzig.de

Детальна інформація в документі:

DAAD_Projekt_Geschichtspolitik_Ausschreibung_UA