БОНДАР Юрій Володимирович

БОНДАР Юрій Володимирович (24.01.1960, с. Мовчанівка, Ружинський р-н, Житомирська обл.).

Кандидат політичних наук, доцент.

Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка (1982).

Працював кореспондентом районної газети, редактором книжкових редакцій видавництва «Молодь», заступником головного редактора газети «Молодь України», головним редактором телерадіокомпанії «Довіра», завідувачем сектора Кабінету Міністрів України, директором видавництва, віце-президентом, проректором Міжрегіональної Академії управління персоналом, директором видавництва «Книга роду», вченим секретарем ДП «УкрНДНЦ», доцентом кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Завідувач кафедри соціальних комунікацій.

Тема дисертації – «Становлення та еволюція національного інформаційного простору України в процесі формування демократичної політичної культури українського суспільства».

Лауреат:

– премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності за кращу наукову роботу (2010),

– Мистецької премії «Київ» у галузі журналістики імені Анатолія Москаленка (2015).

За досягнення у професійній сфері нагороджений:

– Золотою медаллю Міжнародної Кадрової Академії «За заслуги в освіті»,

– Відзнакою Державного комітету телебачення і радіомовлення України «За заслуги в розвитку інформаційної сфери»,

– Золотою медаллю української журналістики Національної спілки журналістів України,

– Золотою медаллю «За успіхи у науково-педагогічній діяльності» Академії наук вищої освіти України,

– Грамотою Верховної Ради України.

Заслужений працівник культури України, Почесний краєзнавець України.

Член Національної спілки журналістів України (з 1985), Міжнародної федерації журналістів.

Автор понад 90 художньо-документальних, довідкових видань, наукових публікацій, серед яких:

«Відкриваючи заново» : збірник (1990, в-во «Молодь», упорядник, співавтор),

«Вратарская площадка» : збірник нарисів (1985, в-во «Молодь», член авт. кол.),

«Герої спортивного року – ХV» : нариси (1985, в-во «Здоров’я», член авт. кол.),

«Герої ХХІV Олімпіади» : нариси (1989, в-во «Здоров’я», член авт. кол.),

«Герої спортивного року – ХVІ» : нариси (1986, в-во «Здоров’я», член авт. кол.),

«Доба»: збірник нарисів «Ритми Осаки» (1984, в-во «Молодь», член авт. кол.),

«Друга видавнича» (2017),

«Енциклопедія для видавця та журналіста» (2010),

«Золотий м’яч» – зіркам футболу» : книга (1992, УАФР, співавтор),

«Мас-медіа у термінах і визначеннях» (2005),

«Огненные старты» : збірник нарисів (1986, в-во «Молодь», член авт. кол.),

«Перша інформаційна» (2016),

«Поле битви – інформаційний простір» (2006),

«Політологічний словник» (2005),

«Правидавництво: Грецька рапсодія» (2016),

«Правидавництво: Римська колона» (2015),

«Протистояння» (2005),

«Свобода слова: книга і політика» (2011),

«Свобода слова: українська мірка» (2004),

«Футбол» : довідники-календарі (1982, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, в-во «Здоров’я», член авторського колективу),

«Хокей» : довідники (1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1989, в-во «Здоров’я», член авт. кол.),

«Юнкорівський блокнот» : довідник (1990, в-во «Молодь», член авт. кол.).

Посилання:

Енциклопедія для видавця та журналіста / Ю. В. Бондар, М. Ф. Головатий, М. І. Сенченко ; МАУП, Книжкова палата України. — К.: Персонал, 2010.

* Слово — зброя? — К. : ТОВ “УВПК «ЕксОб», 2009.

Інститут журналістики КНУ. Кафедра видавничої справи та редагування

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра соціальних комунікацій

Ред. І.М.Забіяка