Петрів Тарас Іванович

Петрів Тарас Іванович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій.

Закінчив 1992 року факультет журналістики, 1997 аспірантуру, а 2011 докторантуру Інституту журналістики Київського національного університету  імені Тараса Шевченка. Пройшов шлях від асистента, доцента до завідувача кафедри міжнародної журналістики. Напрями наукових досліджень: міжнародна журналістика, соціокультурна комунікативістика, глобалізація інформаційних потоків, розвиток європейських медіасистем, кібербезпека. Дисертація «Проблеми європейських інтеграційних процесів у сучасному інформаційному контексті» (1997).  Член редколегії літальманаху «Святий Володимир», наукового видання «Політика і публіцистика», шеф-редактор і куратор навчальних видань «Журналіст пост», «Наша справа», «Анфас і профіль» та веб-журналів «Твоя територія», «Форпост» і «Е-Куфер». Нагороджений Почесною грамотою КНУ імені Тараса Шевченка (2003).

Автор понад 50 наукових публікацій і, зокрема, посібників: Світові мас-медіа: короткий довідник для студентів, Робота власного та спеціального кореспондентів за кордоном (у співавт.); Маніпуляція у ЗМК та технології протидії; Інформаційні процеси в контексті глобалізації; Засоби масової інформації: професійні: стандарти, етика та законодавчі норми (у співавт.). Один з засновників (спільно з Ігорем Слісаренком) концепції підготовки та перепідготовки журналістських кадрів «Компетенції через практики»                 та  української школи міжнародної  журналістики в Україні.

Працював кореспондентом газети «Молодь України», спеціальним кореспондентом міжнародного відділу газети «Голос України», співпрацював з медіа Польщі, Словаччини, Болгарії, ФРН.

Був керівником Інформаційної служби Президента України, заступником директора Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, головою Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі. Активний учасник руху «Стоп цензурі». Співкоординатор проекту «Національні дебати». Член Незалежної медійної ради та Експертної комісії міністерства інформаційної політики.

Співредактор журналу «Формат21», президент Фундації «Суспільність».