Шестопал Матвій Михайлович

Матвій Михайлович ШестопалМатвій Михайлович Шестопал (народився 7 листопада 1917, село Мурзинці Звенигородський повіт Київська губернія — помер 20 серпня 1986, похований в Києві на Лісовому цвинтарі) — український письменник, журналіст, науковець, перекладач, викладач, доцент, в 1955—1957 р.р. декан факультету журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук, автор наукових монографій, численних книг та статей. Сфера наукових інтересів: міжнародна журналістика, історія України, український фольклор.

Після закінчення школи проходив виробниче випробування на Донбасі, навчався на робітничому факультеті Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту. У 1941 році закінчив філологічний факультет Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. Працював в обласних газетах «Київська правда», «Вісті», був перекладачем з польської мови у Путивльському таборі військовополонених (1939—1940), директором Державного українського етнографічного ансамблю кобзарів (1941).

Під час ІІ світової війни офіцер-контррозвідник, на фронті з 1941 по 1945 рік. Воював під Ржевом, Сталінградом, Ростовом, Нікополем, Миколаєвим, у Білорусі, Східній Пруссії, Польщі, Берліні. Після війни працював у військових газетах, заступником головного редактора, головним редактором видавництва ЦК ЛКСМУ «Молодь».

У 1946—1949 роках навчався в аспірантурі при Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР.

У 1953 році захистив дисертацію «Відображення дружби народів СРСР в українській радянській народній творчості» на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук. Того ж року М. М. Шестопал прийшов працювати на новостворений журфак, на кафедру історії журналістики — спочатку викладачем, старшим викладачем, потім отримав вчене звання доцента.

У 1953 р. був обраний секретарем партійного бюро на факультеті журналістики.

Упродовж 1955—1957 років виконував обов’язки декана факультету журналістики.
Викладав курси «Сучасна зарубіжна преса» та «Історія зарубіжної комуністичної і робітничої преси».

Є автором наукових монографій «Сучасна американська преса», «Голос великого народу. Преса Китаю», кіносценарію «Наш університет», перекладу повісті Е.Респе «Пригоди Мюнхаузена», численних книжок публіцистики, понад 200 наукових та критичних статей, памфлетів, нарисів, а також 5 рецензій на збірники різної тематики. За 8 років з 1952 по 1960 рік видав сім книг.

Додаткові посилання:

1. http://www.hvilya.com/publ/matvij_shestopal_dekan_iz_carstva_svobodi/1-1-0-470
  2. http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=1110