Лещенко Сергій Анатолійович

Лещенко СергійЛещенко Сергій Анатолійович (нар. 30 серпня 1980, м. Київ) — народний депутат 8-го скликання, член Політичної ради партії «ДемАльянс» (з 2016) і викладач школи журналістики Українського католицького університету (з 2015). До цього був заступником головного редактора інтернет-видання «Українська правда» (2002—2014). Автор книг «Американська сага Павла Лазаренка» (2013) і «Межигірський синдром» (2014).

Сергій Лещенко народився 30 серпня 1980 року в Києві. У 2003 році закінчив Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Роботу в журналістиці почав в 2000 році з випробувального терміну в програмі новин «Репортер» на телеканалі «Новий канал» під керівництвом Андрія Шевченка. У вересні 2000 року став кореспондентом інтернет-видання «Українська правда». Продовжував працювати у редакції регіональних новин «Нового каналу» до весни 2001 року, поєднуючи цю роботу з роботою в «Українській правді». У березні 2001 звільнився з «Нового каналу». У 2002 році став заступником головного редактора «Української правди». Став відомий завдяки журналістським розслідуванням, частину яких проводив разом з Мустафою Найємом.

У січні 2011 року політтехнолог В’ячеслав Піховшек написав статтю, в якій допустив можливість убивства Сергія Лещенка з метою дискредитації президента Віктора Януковича. Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» назвала таке припущення прихованою загрозою вбивства.

У 2012 році Лещенко проходив стажування у Великій Британії у рамках стипендіальної програми Меморіального фонду Джона Сміта (John Smith Fellowship). У червні 2013 року він опублікував документальну книгу «Американська сага Павла Лазаренка», засновану на матеріалах розслідування, що проводилося щодо колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка правоохоронними органами США. У 2013 році проходив стажування у Стенфордському університеті (США) у рамках Draper Hills Summer Fellowship, а також стажування в Вашингтоні в рамках Reagan-Fascell Democracy Fellowship. Після Євромайдану Лещенко написав книгу «Межигірський синдром. Діагноз влади Віктора Януковича», яка була видана у вересні 2014 року.

У вересні 2014 року на з’їзді партії «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко і Мустафа Найєм офіційно підтвердили свою участь у позачергових парламентських виборах за списками цієї політичної сили (19 і 20 місце). Під час передвиборчої кампанії декілька тижнів провів разом зі Світланою Заліщук та Мустафою Найємом на виборчому окрузі № 102 на Кіровоградщині, агітуючи проти Олеся Довгого. У день виборів їх машина піддалася нападу. Пройшовши у Верховну Раду, став членом Комітету з питань запобігання і протидії корупції. У лютому 2015 року Лещенко став викладачем школи журналістикиУкраїнського католицького університету.

17 серпня 2016 року Лещенко заявив, що не проти стати наступним президентом України після Петра Порошенка.

Книги

• «Американська сага Павла Лазаренка» (2013)
  • «Межигірський синдром» (2014)

Відзнаки

• 2004 — 2-ге місце в конкурсі «Найкраще журналістське розслідування — 2004» (спільний проект Інституту масової інформації, Посольства Франції в Україні та Могилянської школи журналістики).
  • 2006 — лауреат премії іменіОлександра Кривенка.
  • 2006 — лауреат у номінації «Людина року в галузі друкованих ЗМІ» загальнонаціональної програми «Людина року — 2006»
  • 2006 — «Персона року» в конкурсі «Лідери українського інтернету», організованому журналом Internet.ua.
  • 2011 — журналістська премія Східного партнерства від організації Fundacja Reporterow за статтю-розслідування «Офшорний дах для Януковича та Клюєва»[19].
  • 2013 — премія імені Герда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи»[20].
  • 2013 — 55-е місце в списку 100 найвпливовіших людей України за версією журналу«Кореспондент»[21].
  • 2014 — увійшов до списку «100 героїв інформації», вперше опублікованого організацією«Репортери без кордонів»[22][23]

Додаткові посилання:

1. https://blogs.pravda.com.ua/authors/leschenko/
  2. http://www.5.ua/interview/leshchenko-129048.html
  3. https://daily.rbc.ua/rus/show/sergey-leshchenko-poroshenko-silno-ustal-1464024247.html