Бойко Алла Анатоліївна

Бойко АллаБойко Алла Анатоліївна, професор, доктор філологічних наук. Народилась 3 липня 1960 р. в м. Дніпропетровську (нині – Дніпро).

Закінчила філологічний факультет Дніпропетровського університету (нині – імені Олеся Гончара)  (1982). У 1982-1987 рр.  працювала у багатотиражній газеті Дніпропетровського будівельного інституту, виконуючи обов’язки журналіста і літературного редактора. У 1988-1991 р. була аспіранткою філологічного факультету Дніпропетровського університету. У 1991 р. захистила дисертацію «Комічний світ художніх творів Володимира Соловйова», отримавши у 1992 р. диплом кандидата філологічних наук.

З 1991 р. по 2003 р. працювала у Дніпропетровському університеті на посаді викладача, наукового співробітника, доцента.

У 2002 р. захистила дисертацію «Преса православної церкви кінця ХІХ – початку ХХ ст.: тематика і проблематика». У 2003 р. отримала диплом  доктора наук з спеціальності «Журналістика».

У 2003-2004 рр. обіймала посаду завідувачки кафедри соціальних комунікацій Київського міжнародного університету.

З 2004 р. і по цей день працює професором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Авторка численних наукових публікацій, двох монографій, кількох посібників. Написала перший на пострадянському просторі підручник «Релігійна журналістика», а також є співавторкою посібника «Наукова комунікація в мас-медіа», в якому вперше висвітлено проблеми популяризації науки в медіа різних країн.  Член редколегій журналів «Наукові записки Інституту журналістики», «Українське журналістикознавство». Постійна авторка журналів «Образ», «Наукові записки  Львівської наукової бібліотеки імені В.Стефаника» та ін.

Брала участь у роботі багатьох конференцій в Україні, Австралії,    Болгарії, Італії,  Нідерландах, Польщі, Росії, Чехії. Проходила стажування у Нідерландах (Маастріхт), Італії (Ватикан).

Публікуюсь у газетах («Дзеркало тижня», «Урядовий кур’єр»), інтернет-порталі  «Релігійна служба України» (RISU). Неодноразово брала участь у телепрограмі «Свобода думки», виступала як експерт у різних радіо- і телепрограмах.

У 2010 р. нагороджена орденом Святої Варвари (Українська Православна церква Київського патріархату).