ПРО ПРОГРАМУ

Мрієте про журналістику та мандри? Вам – до нас!


У 2018 році Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка вперше в Україні здійснив набір на освітньо-професійну магістерську програму «Туристична журналістика».

Туристична журналістика – це сегмент міжнародної журналістики, особливий напрям медіагалузі, який ґрунтується на створенні специфічного ринкоорієнтованого інформаційно-розважального та пізнавального контенту про подорожі.

Випускники отримують освіту в галузі журналістики із широким доступом до працевлаштування, а також стають фахівцями у сфері інформаційної політики туристичної галузі.

Після закінчення навчання магістри готові зайняти робочі місця в медіа, в туристичних компаніях і асоціаціях на посадах головного редактора, випускового редактора, ведучого телепрограм, журналіста.

Стажування за професійною кваліфікацією студенти магістратури проходять у провідних медіа туристичного спрямування. За час навчання магістранти активно збільшують своє професійне портфоліо, зокрема активно друкуються в інтернет-медіа туристичного спрямування OtiumPortal.

Переважна більшість здобувачів освіти освітньо-професійної програми “Туристична журналістика” стала членами Української асоціації тревел-журналістів, Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.

Фокус навчання зосереджено на здатності здійснювати професійну та інноваційну діяльність, пов’язану із інформаційною аналітикою, медіаменджментом інформаційних ресурсів туристичної галузі.

Специфіка магістерської програми пов’язана із сучасними вимогами туристичної галузі до підготовки конвергентного журналіста.

Із кращими медіапроєктами наших випускників Ви можете ознайомитися на нашому Ютуб-каналі.

Освітньо-професійна програма тісно співпрацює із провідними гравцями ринку туристичних послуг, популярними туристичними медіа, Українською асоціацією тревел-журналістів та Національною спілкою журналістів України, що дозволяє максимально реалізувати свій творчий потенціал і збудувати міцний фундамент для побудови професійної кар’єри.

Форма навчання:

  • денна;
  • заочна.

Термін навчання: 1,5 року.

Освітня кваліфікація: «Магістр журналістики»

Професійна кваліфікація:  «Журналіст»

Що я знатиму?

  • як працює кросмедійна редакція;
  • як створити власний прибутковий медіапроєкт;
  • як медіа впливають на туризм;
  • як здійснюється медіапідтримка туроперейтингу;
  • та багато-багато іншого!

Як ми будемо навчатися?
Майбутні тревел-журналісти уже за два перших місяці навчання відвідають міжнародні виставки туристичного спрямування, де познайомляться з провідними гравцями ринку туристичних послуг, працюватимуть над контентом, дізнаються секрети професійної майстерності тревел-журналіста.

Де і ким я зможу працювати?
В медіа, в туристичних компаніях, асоціаціях на посадах

  • журналіста
  • головного редактора;
  • випускового редактора;
  • ведучого телепрограм.

Наших випускників радо вітають туроператори й турагенти як кваліфікованих спеціалістів із медіапідтримки туризму та організаторів популярних туристичних маршрутів.

Чи можливе подальше навчання?
Магістр може продовжувати освіту за третім (освітньо-науковим) рівнем, підвищувати кваліфікацію, отримувати додаткову післядипломну освіту.

Які спеціалізовані предмети будемо вивчати?

  • Практикум із журналістики (туристична тематика).
  • Медіапідтримка туроперейтингу.
  • Актуальна проблематика туристичних медіа.
  • Відеоконтент у туристичній журналістиці.
  • Брендменеджмент у туристичній журналістиці.
  • Медіазабезпечення ринку туристичних послуг.
  • Інноватика в туристичній журналістиці.

Які вступні іспити потрібно складати?

Інформацію про вступ дивіться за посиланням:

Чи можна навчатися на програмі на основі ступеня бакалавра, магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, здобутих за іншою спеціальністю?

Відповідно до «Правил прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2022 році» (ст. 93) «Особа може вступити до Університету для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження вступних випробувань».

До Вашої уваги:

– Наше інтернет-медіа:
– Наш Ютуб-канал:
– Наша сторінка у Facebook:

Хочете мати цікаву роботу?

Вам – до Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка!

Вам – на освітньо-професійну програму “Туристична журналістика”!

Збудуйте своє майбутнє.

Чекаємо на Вас!!!